Zrozum TO, jeśli chcesz w końcu schudnąć!

Planujesz zacząć swoje odchudzanie, czytasz co raz więcej na ten temat, chcesz przejść na jakąś dietę i zacząć w końcu ćwiczyć. Wciąż jednak masz za mało motywacji i przekładasz swoje postanowienia i marzenia na kolejne dni, tygodnie, miesiące, lata…

Pokusa wszystkich przyjemności jakie oferuje życie jest zbyt duża. Nie potrafisz tak po prostu sobie odmówić czegoś i w sumie to nie chcesz. Ale chciałabyś schudnąć. Czekasz więc na ten moment, kiedy motywacja będzie dość duża, żeby zacząć. Najgorsze jednak jest to, że ten moment nigdy nie nastąpi!

Jeżeli teraz już chciałabyś schudnąć – to znaczy, że w jakiś sposób przeszkadza Ci Twoja aktualna sylwetka. Być może nawet podejmowałaś jakieś pojedyncze zrywy za odchudzanie, które kończyły się bardzo szybko, bo te uczucie “motywacji” nie towarzyszyło Ci zbyt długo. 

Już nawet następnego dnia poczujesz, że codzienne obowiązki nie ułatwiają wykonania kolejnego “idealnego” planu odchudzającego. Dlatego NIE MOŻESZ polegać tylko na uczuciu motywacji, bo wtedy nigdy nie schudniesz.

1. Dlaczego sama motywacja to za mało?

Chodzisz do pracy? Pewnie tak. Masz dzieci? Być może. Przypomnij sobie, kiedy ostatnio nie chciało Ci się wstać do pracy, ale tak cholernie Ci się nie chciało, że ledwo wstałaś z łóżka i z niechęcią wyszłaś z domu. Zdarzyło się tak kiedykolwiek w Twoim życiu? Bardziej niż prawdopodobne jest to, że był taki dzień, w który Ci się nie chciało iść, ale mimo wszystko poszłaś.

A teraz wyobraź sobie co by było, gdybyś chodziła do pracy tylko wtedy, kiedy masz na to “motywację” po usłyszeniu budzika. Gdyby tak działał świat, to nigdy nie rozwinęlibyśmy się jako cywilizacja do tego stopnia jak aktualnie. Jak nie chciałoby Ci się wstać przygotować dzieci do szkoły, to co byś zrobiła? I tak byś wstała i je przygotowała!

Wiele osób próbuje się oszukiwać, że brak im motywacji do odchudzania, ale ona wcale nie jest Ci potrzebna. Tak jak widzisz już teraz w swoim życiu na bardzo wielu płaszczyznach działasz często pomimo braku motywacji. Szczerze? Mi też się nie chce wielu rzeczy. 

Natomiast robię je, bo wiem co chcę osiągnąć i nie zrobię tego działając tylko podczas bycia zmotywowanym. Prawdopodobnie po prostu nie wiesz co musisz robić, żeby osiągnąć swój cel, a być może jeszcze gorzej – nawet nie wiesz co dokładnie oczekujesz od siebie!

Po prostu czujesz się źle, ale nie wiesz co i jak zmienić, a co więcej co zrobić, żeby poczuć się dobrze w swoim ciele. Dlatego dzisiaj sobie omówimy jak powinno wyglądać odpowiednie nastawienie mentalne do odchudzania, oraz jak ułatwić Tobie maksymalnie proces. 

Jednym z czytelniczek zajmie to 5 minut i nagle zdziwią się, że po przeczytaniu tego bloga będą widzieć z miesiąca na miesiąc efekty, a druga grupa będzie potrzebowała dzień, tydzień, czy nawet miesiąc, żeby odpowiednio sobie wszystko poukładać w całość i zacząć rozumieć ten proces do tego stopnia, że już nigdy nie będzie miała problemu z nadwagą.

2. Dlaczego silne “dlaczego” jest takie ważne?

Skoro chcesz schudnąć, to na pewno masz ku temu jakieś powody. Teraz musimy je odkryć, ale te prawdziwe powody! Nie te, o których mówisz innym osobom, ale te, które naprawdę Tobą kierują w prawidłową stronę, czyli w stronę zadbania o swoją sylwetkę.

“He who has a why to live for can bear almost any how.”Friedrich Nietzsche

To jak sama przed sobą przedstawisz swoją aktualną sytuację i prawdziwy, idealny scenariusz, który chciałabyś, żeby pojawił się w Twoim życiu, pozwoli Tobie po prostu łatwiej dokonać pewnych poświęceń na codzień. Poświęcenia te są nieuniknione, jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, o tym pisałem w poprzednim blogu.

Skąd najczęściej bierze się w ludziach poczucie motywacji do tego, żeby schudnąć? Być może ktoś nazwał Cię grubą, zażartował z Twojej sylwetki, wyglądasz źle w starych ubraniach, albo partner już po prostu nie patrzy na Ciebie tak jak kiedyś. To wszystko to sa czynniki zewnętrzne, które dają Ci chwilowy zastrzyk motywacji, do tego, żeby wziąć się za siebie.

Ale czy zastanawiałaś się, dlaczego potem Ci przechodzi i w sumie potrafisz kilka dni nie myśleć o tym i oszukiwać się, że jest w porządku? Że zajmiesz się tym innym razem, jak będziesz mieć czas, motywację, albo jak wynajdą środki na odchudzanie. Dlaczego tak łatwo odpuszczasz? Bo tak jak napisałem – bo te zastrzyki motywacji pochodzą z zewnątrz.

Da się żyć kupując po prostu większe spodnie, to że ktoś Cię wkurzył, nie oznacza, że ciągle będziesz to rozpamiętywać, a w związkach większość osób i tak przecież się przyzwyczaja do siebie i uważa, że “i tak mnie nie zostawi, przecież się kochamy”. Dlatego jeśli chcesz schudnąć musisz znaleźć swój prawdziwy powód/powody, dla których chcesz to zrobić.

Nie wiem co to będzie, ale wiem, jakimi pytaniami możesz skierować się we właściwym kierunku.

3. Jaki jest Twój prawdziwy cel?

Bardzo wiele osób mówi, że chce schudnąć, natomiast odchudzanie wymaga pewnych trwałych zmian w Twoich przekonaniach, żeby było skuteczne. Dlatego odpowiedniejszym jest określenie jaką osobą chcesz być. 

Chcesz schudnąć i osiągnąć jakąś zupełnie nic nieznaczącą bez kontekstu liczbę kilogramów, czy po prostu chcesz być szczupłą osobą, która dba o swoje zdrowie i tym samym jest świetnym przykładem dla innych, że da się pomimo początkowych trudów?

Każdego pociąga co innego w kontekście osiągania swoich celów, być może masz w sobie cząstkę altruistki, która chciałaby pomagać innym osobom zmieniać się na lepsze i Twoim celem jest być fit kobietą, która będzie wspierać inne kobiety w osiągnięciu tego samego?

Być może Twoje cele są bardziej egoistyczne (co nie oznacza, że złe) i skupiają się tylko i wyłącznie na Twoim postrzeganiu siebie, dbaniu o własne zdrowie i zagwarantowanie sobie spokojnej starości bez chorób w zdrowiu i sprawności.

Może chciałabyś po prostu, żeby Twoje dzieci nie czuły się tak jak Ty się czujesz i chcesz być dla nich świetnym przykładem jak należy się prowadzić w życiu, być żywym dowodem na to, że nie ma dobrych wymówek na zaniedbywanie zdrowia i wyglądu.

A może chciałabyś, żeby mężczyźni oglądali się za Tobą i częściej zagadywali, jednocześnie budując w powietrzu “te” napięcie, wskazujące na to, że się im po prostu podobasz. Nie musisz przecież nic z nimi robić, ale sama świadomość swojej wysokiej atrakcyjności może po prostu być bardzo pozytywnym odczuciem, do którego chcesz dążyć.

Więc zastanów się proszę – jakie są Twoje prawdziwe powody, dla których chcesz zostać szczupłą osobą? Możesz wziąć kartkę, długopis i zacząć wypisywać, marzyć, a jeśli już wypiszesz swoje “dlaczego”, to pójdź o krok dalej i zacznij pytać dlaczego właśnie to miałoby być Twoim celem? I drąż temat jeszcze głębiej, żeby odkopać głęboko ukryte w Tobie marzenia.

4. Jak będzie wyglądało dzięki temu Twoje życie?

Kolejna rzecz, gdy już wiesz dlaczego chcesz to zrobić i co naprawdę Cię motywuje, albo przynajmniej na ten moment tak Ci się wydaje, ponieważ to może z czasem ulegać zmianie, to wyobraź sobie te swoje idealne życie, oraz siebie po osiągnięciu swojego wymarzonego celu.

Jakby wyglądał Twój idealny dzień, który spędza ta wersja Ciebie z przyszłości, którą chcesz osiągnąć? Być może nie kupowałabyś chipsów na zapas i nie chowała słodyczy po szafkach na gorsze chwile, bo jesteś świadoma, że nie potrzebujesz tego w swoim życiu, żeby być naprawdę szczęśliwą i chcesz dać dobry przykład swoim dzieciom.

Opisz sobie bardzo dokładnie dzień Ciebie z przyszłości, która osiągnie ten głęboko ukryty w Tobie cel, te marzenie i po prostu spróbuj zacząć wprowadzać to w życie! Czy będzie łatwo i wszystko się uda? Pewnie nie. Prawdopodobnie nawet po drodze okaże się, że sporo rzeczy po prostu nie ma sensu, ale to nic złego.

Nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkiego, dlatego zacznij realizować się z tym co masz i zobacz jakie efekty zacznie to przynosić. Zacznij prowadzić styl życia jaki CHCESZ prowadzić, który pozwoli Ci osiągnąć sylwetkę, którą CHCESZ mieć i spełniać się wewnętrznie w tym w czym CHCESZ.

Zastanów się jak na Twoje życie wpłynie osiągnięcie takiego stanu rzeczy? Gdy będziesz mieć swój upragniony styl życia, który spełnia Cię jako człowieka i jednocześnie pozwala czuć się dobrze w swoim ciele. Jak będziesz się wtedy postrzegać? Jak ułatwi to Tobie osiąganie innych sukcesów w życiu?

Bo teraz możesz tego nie być jeszcze świadoma, ale to będzie miało wpływ na całe Twoje życie! I teraz warto zobaczyć jak wiele pozytywnych zmian to w Tobie wywoła. Dzięki temu, że osiągniesz to co sobie postanowisz okaże się, że postrzegasz siebie jako osobę, która jak mówi, że coś zrobi to to robi. Nawet pomimo początkowych zwątpień i trudności.

Może mieć to pozytywny impakt na Twoje sukcesy w pracy, na to jak realizujesz inne hobby, czy na Twoje otoczenie! To jest kolejny bardzo ważny aspekt, jak Twoje najbliższe otoczenie zmieni się dzięki Twojej zmianie? Kto na tym skorzysta? Twoje dzieci, mąż, koleżanki?

Może okaże się, że zaczniesz swoją zmianą motywować tysiące innych kobiet i chciałabyś poczuć, że będziesz dla nich prawdziwym wsparciem w drodze po to, co Ty teraz sama chcesz osiągnąć. Wypisz sobie wszystkie możliwe scenariusze, które przewidujesz i które CHCESZ żeby spełniły się w Twoim życiu.

I dzięki temu wszystkiemu co dzisiaj opisałem, po przejściu przez tę wyboistą drogę zwaną odchudzaniem osiągniesz to co chcesz, a nawet więcej, po drodze klarując sobie dokładnie to co da Ci prawdziwą satysfakcję. Reszta pozostaje w Twoich rękach – musisz podjąć zdecydowane działanie.

————————————–

Jeżeli chcesz, żebym napisał o czymś konkretnym daj mi znać, a teraz zapraszam Cię na mój kanał YouTube, na którym znajdziesz jeszcze więcej pomocnych w odchudzaniu wskazówek.

Mój Kanał YouTube < Kliknij tutaj, albo poniżej \/